Great Crochet Blanket Pattern for New Babies

0
2519
Merhaba sevgili arkadaşlar! Örgü modelleri sitemize hoş geldiniz. Bugün herkesin yapabileceği çok kolay süs aksesuarları olan dantel tığ işi örgü modelini seçtik ve bayanlar için çok güzel ve çok şık oldu. Yeni başlayanlar için bu harika örgü tekniğine göz atın. Boş bir zaman bulup hemen şimdi örmeye başlarsanız buna fazlasıyla değeceğini düşünüyoruz. Keyifli bir çalışmanın ardından her geçen gün kendinizi evinizde daha rahat hissedeceksiniz. 

1 1 optimized e1691133324529

Malzemeler:
1-Tığ işi için uygun kalınlıkta bir tığ
2-Yün, akrilik veya başka bir iplik seçimi (battaniyenin boyutuna ve kalınlığına göre)
Adımlar:
1-Öncelikle battaniyenizin boyutunu belirleyin. Kaç satır ve kaç sütun olacağını hesaplayın. Dilerseniz bu ölçüleri kağıda çizerek planlayabilirsiniz.
2-İpiniz ile zincir çekmeye başlayın. Zincirin uzunluğu battaniyenizin genişliğine uygun olmalıdır.
3-Bir sonraki sıradan itibaren her sırayı zikzak şeklinde yapın. Bunu yapmak için belirli sayıda sık iğne yaparak sırayı başlatın ve ardından belirli sayıda hava döngüsü bırakın. Ardından tığ işi yaparak bir sonraki tepenin tepesini oluşturun. Bu işlemi sırayla tekrarlayın.
4-Sıra bittikten sonra üç hava ilmeği çekerek dönüş yapın ve bir önceki sıradaki zikzak modeline göre sık sık tığ ve hava ilmekleri ekleyerek bir sonraki sırayı oluşturun.

Adsiz. optimizedpng

5- Battaniye istediğiniz boyuta gelene kadar bu işlemi tekrarlayın.
6-Son sırayı da bitirdikten sonra battaniyenizin kenarlarını düzgün ve düzgün olacak şekilde düzenleyin ve son ipliği sağlam bir şekilde bağlayın.
Zikzak deseninin battaniyenin boyutuna ve tasarımına göre değişebileceğini unutmayın. İnternette bulabileceğiniz battaniye yapım videolarını veya yazılı talimatları takip ederek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca tasarımınıza renk ve desen eklemek için iplik değiştirme veya farklı renkler kullanma seçeneğiniz de vardır.
Beğendiyseniz beğenmeyi, paylaşmayı, sitemize abone olmayı ve bildirim zilini açmayı unutmayın. Tüm Abonelerime ve tüm takipçilerime, Çalışmalarımı beğendiğiniz ve takdir ettiğiniz için teşekkür ederim, Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Yeni Bebekler İçin Harika Tığ Işi Battaniye Modeli